Collection: Bio Extratus
Brazilian natural hair care brand. The Tutano, Mais Brilho, and Nutri Cachos lines focus on nourishment, shine, and definition, with styling products and masks for at-home treatment.
-
Bio Extratus Marrow Shampoo 250ml
Regular price €12,90 EURRegular priceUnit price €5,16/100ml€0,00 EURSale price €12,90 EUR -
Bio Extratus Mais Brilho Finishing Cream 200g
Regular price €9,90 EURRegular priceUnit price €4,95/100g€0,00 EURSale price €9,90 EUR -
Bio Extratus Marrow Conditioner 250ml
Regular price €12,90 EURRegular priceUnit price €5,16/100ml€0,00 EURSale price €12,90 EUR -
Bio Extratus Mais Brilho Hair Mask 250ml
Regular price €9,40 EURRegular priceUnit price €3,76/100ml€0,00 EURSale price €9,40 EUR -
Bioextratus Mais Brilho Conditioner 250ml
Regular price €9,90 EURRegular priceUnit price €3,96/100ml€0,00 EURSale price €9,90 EUR -
Bioextratus Neutral Mask 250g
Regular price €8,10 EURRegular priceUnit price €3,24/100g€0,00 EURSale price €8,10 EUR -
Bioextratus Nutri Cachos Conditioner 250ml
Regular price €9,40 EURRegular priceUnit price €3,76/100ml€0,00 EURSale price €9,40 EUR -
Bioextratus Nutri Cachos Shampoo 250ml
Regular price €9,40 EURRegular priceUnit price €3,76/100ml€0,00 EURSale price €9,40 EUR -
Bio Extratus - Post-Coloring Finisher 150g
Regular price €12,00 EURRegular priceUnit price €8,00/100gSale price €12,00 EUR