Collection: Widi Care
Brazilian brand specializing in curly, wavy, and coily hair. The Juba line is its core — cleansing, acidification, nourishment, and definition — complemented by reconstruction and styling ranges.
-
Widi Care Juba Butter Oil Nourishing Mask 500g
Regular price €15,50 EURRegular priceUnit price €31,00/kg€15,50 EURSale price €15,50 EUR -
Widi Care Juba Acidifier 500ml
Regular price €15,50 EURRegular priceUnit price €31,00/L€15,50 EURSale price €15,50 EUR -
Widi Care Encrespando a Juba Styling Combing Cream 500ml
Regular price €15,90 EURRegular priceUnit price €31,80/L€15,90 EURSale price €15,90 EUR -
Widi Care Higienizando a Juba Shampoo 500ml
Regular price €15,50 EURRegular priceUnit price €31,00/L€15,50 EURSale price €15,50 EUR -
Ste Óleos Nourishing Conditioner 300ml - Widi Care
Regular price €9,60 EURRegular priceUnit price €32,00/L€11,30 EURSale price €9,60 EURSale -
Phytomanga Nourishing Mask 300g - Widi Care
Regular price €11,90 EURRegular priceUnit price €39,67/kg€11,90 EURSale price €11,90 EUR -
Phytomanga Repairing Conditioner 300ml - Widi Care
Regular price €9,26 EURRegular priceUnit price €30,87/L€10,90 EURSale price €9,26 EURSale -
Phytomanga Repairing Shampoo 300ml - Widi Care
Regular price €10,90 EURRegular priceUnit price €36,33/L€10,90 EURSale price €10,90 EUR -
Collagen Bath Mask 280ml - Widi Care
Regular price €10,90 EURRegular priceUnit price €38,93/L€10,90 EURSale price €10,90 EUR -
Collagen Bath Shampoo 300ml - Widi Care
Regular price €10,90 EURRegular priceUnit price €36,33/L€10,90 EURSale price €10,90 EUR -
Juba Repair Mask 500g - Widi Care
Regular price €15,50 EURRegular priceUnit price €31,00/kg€15,50 EURSale price €15,50 EUR -
Jubinha Detangling Spray 300ml - Widi Care
Regular price €12,90 EURRegular priceUnit price €43,00/L€12,90 EURSale price €12,90 EUR -
Widi Care Jubinha Styling Jelly · 300 g
Regular price €12,90 EURRegular priceUnit price €43,00/kg€12,90 EURSale price €12,90 EUR -
Widi Care Jubinha Rich Leave-in Cream · 300 ml
Regular price €10,96 EURRegular priceUnit price €36,53/L€12,90 EURSale price €10,96 EURSale -
Widi Care Jubinha Light Leave-in Cream · 300 ml
Regular price €10,96 EURRegular priceUnit price €36,53/L€12,90 EURSale price €10,96 EURSale -
Widi Care A Jubinha Moisturizing Conditioner 300ml
Regular price €12,90 EURRegular priceUnit price €43,00/L€12,90 EURSale price €12,90 EUR -
Widi Care Jubinha Shampoo · 300 ml
Regular price €12,90 EURRegular priceUnit price €43,00/L€12,90 EURSale price €12,90 EUR -
Widi Care Juba Curling Styling Cream 500ml
Regular price €15,50 EURRegular priceUnit price €31,00/L€15,50 EURSale price €15,50 EUR -
Ondulando a Juba Combing Cream 500ml - Widi Care
Regular price €15,50 EURRegular priceUnit price €31,00/L€15,50 EURSale price €15,50 EUR -
Juba Moisturizing Conditioner 500ml - Widi Care
Regular price €15,90 EURRegular priceUnit price €31,80/L€15,90 EURSale price €15,90 EUR




