Collection: Haskell
Brazilian plant-based hair care brand, organized by active ingredient. Cavalo Forte for strength and growth, Bendito Loiro for toning, Murumuru and Jaborandi for nutrition and scalp balance.
-
Haskell Encorpa Cabelo Shampoo 300ml
Regular price €13,50 EURRegular priceUnit price €45,00/L€0,00 EURSale price €13,50 EUR -
Haskell Jaborandi Conditioner 300ml
Regular price €9,90 EURRegular priceUnit price €33,00/L€0,00 EURSale price €9,90 EUR -
Haskell Cavalo Forte Mask 300g
Regular price €12,50 EURRegular priceUnit price €41,67/kg€0,00 EURSale price €12,50 EUR -
Haskell Cavalo Forte Leave-in 150g
Regular price €13,00 EURRegular priceUnit price €8,67/100g€0,00 EURSale price €13,00 EUR -
Haskell Hair Thickening Conditioner 300ml
Regular price €13,50 EURRegular priceUnit price €45,00/L€0,00 EURSale price €13,50 EUR -
Haskell Cavalo Forte Conditioner 300ml
Regular price €12,95 EURRegular priceUnit price €43,17/L€0,00 EURSale price €12,95 EUR -
Haskell Murumuru Conditioner 300ml
Regular price €12,90 EURRegular priceUnit price €43,00/L€0,00 EURSale price €12,90 EUR -
Haskell Bendito Loiro Shampoo 300ml
Regular price €12,50 EURRegular priceUnit price €41,67/L€0,00 EURSale price €12,50 EUR -
Haskell Bendito Loiro Conditioner 300ml
Regular price €12,50 EURRegular priceUnit price €41,67/L€0,00 EURSale price €12,50 EUR -
Haskell Bendito Loiro Protein 150g
Regular price €11,90 EURRegular priceUnit price €7,93/100g€0,00 EURSale price €11,90 EUR -
Haskell Blessed Blonde Mask 300g
Regular price €12,50 EURRegular priceUnit price €41,67/kg€0,00 EURSale price €12,50 EUR -
Haskell Liso Com Força Finishing Cream 150g
Regular price €14,00 EURRegular priceUnit price €9,33/100g€0,00 EURSale price €14,00 EUR -
Haskell Jaborandi Shampoo 300ml
Regular price €12,50 EURRegular priceUnit price €41,67/L€0,00 EURSale price €12,50 EUR -
Haskell - Post-Straightening Shampoo 300ml
Regular price €12,80 EURRegular priceUnit price €42,67/L€0,00 EURSale price €12,80 EUR -
Haskell Post-Progressive Mask 300g
Regular price €12,50 EURRegular priceUnit price €41,67/kg€0,00 EURSale price €12,50 EUR -
Haskell - Post-Straightening Conditioner 300ml
Regular price €12,80 EURRegular priceUnit price €42,67/L€0,00 EURSale price €12,80 EUR -
Haskell Cavalo Forte Shampoo 300ml
Regular price €11,90 EURRegular priceUnit price €39,67/LSale price €11,90 EUR